مبانی نظری وپیشینه پژوهش حمايت اجتماعي

مطالب دیگر:
📝پاورپوینت بیمارستان بوعلی📝پاورپوینت بررسی هواساز📝پاورپوینت آشنایی با مرمت ابنیه خانه ابریشمی📝پاورپوینت بیمارستان پارسیان📝پیشینه پژوهش هوش هیجانی بر پرخاشگری📝پاورپوینت مدرسه و دانشکده معماری📝پیشینه پژوهش انحراف عملکرد از بودجه مصوب📝پیشینه پژوهش روش ها و الگوهای تدریس فعال (بدیعه پردازی و ایفای نقش و ...) در مقایسه با روش تدریس سنتی بر پیشرفت تحصیلی📝پاورپوینت نرم افزار لینگو📝پاورپوینت بیمارستان خاتم انبیا📝پاورپوینت برج العرب دبی📝پاورپوینت تاثیر هنر ساسانی در هنر اسلامی📝پاورپوینت ضوابط طرح بهسازی و نوسازی خیابان شهری📝پیشینه پژوهش رسانه و فناوری بر خودتنظیمی📝پیشینه پژوهش تغییر اقلیم و عملکرد گیاه گندم📝پیشینه پژوهش مدیریت اقتضایی بر عملکرد و اثربخش مدیران و دبیران و پیشرفت تحصیلی📝پیشینه پژوهش مشکلات کاری کارکنان، درگیری شغلی کارکنان بانک📝پیشینه پژوهش گرایش بانوان به ورزش، ورزش همگانی بانوان، ورزش صبحگاهی📝پیشینه پژوهش سبک تفکر و اثربخشی مدیریت و مدیران📝پیشینه پژوهش تغذیه و ترکیب بدن معلولین
مبانی نظری حمايت اجتماعي دارای 39 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد. توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش) همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه توضیحات نظری کامل در مورد متغیر پی|31018458|oyj
در حال حاظر شما فایل با عنوان مبانی نظری وپیشینه پژوهش حمايت اجتماعي را دنبال می کنید .

مبانی نظری حمايت اجتماعي
دارای 39 صفحه وبا فرمت ورد وقابل ویرایش می باشد.

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع :انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)
نوع فایل:WORD و قابل ویرایش با فرمت doc

بخش هایی از محتوای فایل پیشینه ومبانی نظری::
انسان از بدو تولد، تا آخرين لحظات زندگي اش براي تأمين نیازمندیهایش به راهنمايي و حمايت ديگران نيازمند است. کودک نخستين تجارب اجتماعي خود را در کانون خانواده کسب مي کند . نحوه برخورد با او ، پذيرش ، دوست داشتن و مساعدت کودک ، وي را براي ايفاي نقش هاي اجتماعي و بر طرف ساختن نيازهايش ياري مي دهد . ارتباط و پيوند افراد خانواده در سلامت رواني جسماني شخصتأثير به سزايي دارد به گونه اي که الگوهاي رفتاري و سني را بنيان نهاده و موجبات امنيت خاطر و بهره گيري از عزت نفس بالا را فراهم مي آورد.
حمايت اجتماعي از جمله موضوعاتي است که مورد علاقه ي بسياري از روانشناسان قرار گرفته است . براي نمونه کينگ 1985 ، کسلر و همکاران 1985 . اساس نظري اين موضوع ديدگاه جرج کلي ( 1902 ) است که بر اهميت پذيرش اجتماعي يا تأئيد اجتماعي تأکيد مي کند و آن را در چگونگي مثبت يا منفي بودن خود پنداره افراد مؤثر مي داند.
چندين مطالعه ي تحقيقاتي تأثير منابع حمايتي چون مادر ، پدر و دوستان را بر عزت نفس و سلامت نوجوانان مورد تأئيد قرار داده است (بیابانگرد،1382).
_تعریف حمايت اجتماعي:
حمایت اجتماعی عبارت است از ادراک فرد از اينکه مورد توجه و علاقه ديگران است. از ديدگاه آنان فردي ارزشمند است و چنانچه دچار مشکل و ناراحتي شود ، افراد مثل دوستان و همکاران به او ياري خواهند رساند. حمايت اجتماعي به احساس تعلق داشتن ، پذيرفته شدن ، مورد عشق و محبت قرار گرفتن اطلاق مي شود . حمايت اجتماعي براي هر فرد يک ارتباط امن بوجود مي آورد که احساس محبت و نزديکي از ويژگي هاي اصلي اين روابط است ( هاوس ،1985).
ديدگاههای نظری در مورد حمايت اجتماعي :
در ارتباط با حمايت اجتماعي نظريات گوناگوني وجود دارد که برخي از آنها به ارتباط دوران کودکي با اعضا خانواده در سالهاي اوليه تولد تأکيد دارد . عده اي ديگر به ارتباط فرد و تماسهاي اجتماعي او با شبکه اجتماعی در زندگي روزانه مي پردازند و عده اي ديگر نيز هر دو ارتباط را در شکل گيري اين مفهوم دخيل مي دانند. در اين جا به اختصار هر نظريه مورد بررسي قرار مي گيرد.